Steam listelenen toplam 50.000 oyuna ulaştı

Valve, Steam bent kapaklarını birkaç yıl önce açtı ve o zamandan beri kamyon yüküyle oyunlar yağmaya başladı.

Steam listelenen toplam 50.000 oyuna ulaştı

Her yıl binlerce (ve binlerce) Steam oyunu başlıyor ve sayılar artıyor. Steam'deki toplam oyun sayısı bu hafta itibariyle 50.000'i aştı ve artış yakın zamanda yavaşlamayacak.

Bu hikaye itibariyle, 50.046 oyun ABD Steam mağazasında listelenmiştir, ancak bu sayı muhtemelen siz bunu okuduğunuzda zaten artmıştır. (Aynı zamanda, arama tercihlerinize göre filtrelenmiş olabilecek veya olmayabilecek, şu anda 1.335 numaralı porno oyunları da içerir.) Numaraları Steam'de kendiniz görebilirsiniz - yalnızca 'oyunların' seçili olduğundan emin olun. Yazılım ve DLC dahil edildiğinde rakamlar daha da saçma hale geliyor.

Bu, Steam'de şimdiye kadar piyasaya sürülen her oyun değil - bu sayı, lisans sorunları , içerik kısıtlamaları veya büyük ölçüde yanıltıcı olması nedeniyle listeden kaldırılan oyunları içereceği için biraz daha yüksek . Buradaki 50k, ya şu anda mevcut olan ya da ön sürüm olarak hala listelenen oyunlardır.

Her yıl piyasaya sürülen Steam oyunlarının sayısı 2014 yılında katlanarak artmaya başladı, ancak sel 2018'den bu yana biraz daha dengelendi . Şimdi, SteamSpy'nin göstermeye devam ettiği  gibi, her yıl güvenilir bir şekilde 8.000 ila 10.000 yeni bilgisayar oyunu alıyoruz . Yakın zamanda yavaşlamasını beklemeyin.

Tüm Steam oyunlarını satın almanın maliyeti  nedir? Yarım milyon doların biraz üzerinde, ancak Steam Ay Yeni Yıl İndirimi  bu toplamı büyük bir marjla düşürecek olsa da ortaya çıkıyor .

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
1
angry
0
sad
0
wow
0