Speedtest'ten Video Testine Giriş

Video. İnterneti onsuz hayal edebiliyor musunuz? 

Speedtest'ten Video Testine Giriş

Video. İnterneti onsuz hayal edebiliyor musunuz? Gerçek şu ki, çoğumuz çevrimiçi zamanımızın çoğunu şu veya bu tür videoları tüketerek geçiriyoruz. Video akışı için hepimizin ne kadar zaman harcadığı göz önüne alındığında, video deneyimini doğrudan ölçebilme yeteneği, ağ yönetimi için önemli bir araçtır. Ookla® Speedtest®'in bir sonraki videonuzu sıraya koymadan önce akış deneyiminizin kalitesini ölçmenize yardımcı olabilecek yeni bir video testine sahip olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Video testi ücretsizdir ve şu anda iOS için Speedtest'te mevcuttur, yakında daha fazla platform da eklenecektir .

Neden özel bir video testine ihtiyacınız var?

Speedtest, on yıldan fazla bir süredir güvenilir internet performans verileri sağlamak için genel ağ bant genişliğini ölçüyor. Ağ hızı kesinlikle video deneyiminizi etkilerken, sağlayıcılar rutin olarak video trafiğine diğer trafikten farklı şekilde öncelik verir. Bu, ağınızın indirme hızı ne kadar hızlı olursa olsun videonun çevrimiçi yaptığınız diğer şeylerden çok farklı performans gösterebileceği anlamına gelir.

Herhangi bir zamanda ağınızdaki video akışının performansını özel olarak ölçmek için gerçek bir videoyu oynatan Speedtest'ten video testine girin. Doğru bir video ölçümü, gerçek bir videonun oynatılmasını gerektirir, çünkü video trafiği bir ağ üzerinde simüle edilemez.

Eyleme dönüştürülebilir sonuçlar alın

Akışlı video içeriği tipik olarak, video akışının kalitesini ağ koşullarına göre ayarlayan uyarlanabilir bit hızı teknolojisi ile sağlanır. Video testi, mevcut ağ koşullarında beklemeniz gereken maksimum çözünürlüğü, yükleme süresini ve arabelleği söylemek için bu uyarlanabilir bit hızını ölçer. Beklediğiniz video için şimdi yerleşmek için iyi bir zaman olup olmadığını veya bu süre boyunca ara belleğe takılıp kalmayacağınızı değerlendirmenin harika bir yoludur.

Bir video testi ayrıca hangi cihazların o performans seviyesinde en iyi çalıştığını söyleyecektir. Bu, en büyük TV'nizde izlemeyi deneyip denemeyeceğinize veya bunun yerine telefonunuzu kullanıp kullanmayacağınıza karar vermenize yardımcı olabilir.

Video testi, ağınızın cihazınız tarafından desteklenen maksimum çözünürlüğü başarıyla yayınlayamadığını belirlerse, büyük olasılıkla bir ağ sorununuz vardır. Bir Speedtest almak, videonuzu yayınlamak için gereken ağ bant genişliğinin beklenenden daha düşük olup olmadığını bilmenizi sağlar. Video testi sonuçlarınız genellikle iyi akış yapamadığınızı ortaya çıkarsa, sağlayıcınızla konuşurken kendinizi savunmak için video test geçmişinizi kullanabilirsiniz.

Speedtest iOS uygulamasında video testi nerede bulunur?

Video testi, iOS'taki Speedtest uygulamasının bir parçası ve yakında daha fazla platformda kullanıma sunulacak. Teste, uygulamanın altındaki bir sekmeden kolayca erişilebilir. Başlamak için uygulamanın altındaki menü çubuğundaki video simgesine dokunmanız yeterlidir.

Yeni video testinin yanı sıra, daha iyi organize edilmiş bir kullanıcı deneyimi sağlamak için Speedtest uygulamasında başka bazı şeyleri de değiştirdik.

  • Ağ ve cihaz bilgileri, sunucu seçimi ve Speedtest ayarları tercihleri, hız sekmesinin alt kısmındaki kayan çekmecede bulunur.
  • Sonuç geçmişiniz (video test sonuçları dahil), uygulama ayarlarınız, gizlilik politikası ve kullanım koşulları ve destek kaynakları, uygulamanın üst köşesindeki hamburger menüsünde mevcuttur.

Telefonunuzda Speedtest uygulamasını açarak (veya zaten yoksa Apple App Store'dan indirerek) iOS için Speedtest'te video testini bugün deneyin .

Video testi, video akış kalitesinin cihazınız tarafından desteklenen çözünürlüğü karşıladığını veya aştığını tespit ederse ve hala videonuzu yayınlayamıyorsanız , şu anda hangi çevrimiçi hizmetlerin deneyimlediğini görmek için Ookla's Downdetector ® ' a devam etme seçeneğiniz olacaktır. sorunlar.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0