Microsoft, Edge Store'da çalınan oyun ROM'larını tanıtıyor

Edge Extension Store'dan indirilebilen Pac-Man, Tetris ve Mario Cart'ı içeren eski oyun koleksiyonunu dün yayınladık

Microsoft, Edge Store'da çalınan oyun ROM'larını tanıtıyor

Bu, Edge Dev ekibi tarafından silinen ve aşağıda görülebilen bir tweet'e yanıt olarak geldi.

The Verge tarafından yapılan bir araştırma , orijinal eski ROM'lar gibi görünen bu oyunların, Nintendo veya diğer telif hakkı sahiplerinin izni olmadan Edge Extension Store'a yüklendiğini ortaya çıkardı.

Hatta yükleyenlerden biri bunu kabul ederek şunu söylüyor:

ÖNEMLİ: Bu emülatör, Nintendo ile bağlantılı değildir ve Nintendo tarafından desteklenmemektedir. Tüm grafikler, oyunlar ve diğer multimedya, ilgili sahiplerine ve yazarlarına aittir. Bu oyun TÜM Mario hayranları için!

Yanıt olarak, görünen Microsoft, 90s_Games adlı koleksiyonu oluşturdu , orijinal oyunların çoğunu kaldırdı, ancak The Verge, mağazada arama yaparsanız diğer birçok oyunun hala bulunabileceğini bildirdi.

Haberler, mağazanın iyileştirilmesinde büyük bir başarısızlıktır ve açıkça, herhangi bir uzantı indiren okuyucuların, yalnızca yasa dışı oldukları için değil, kötü amaçlı yazılım içerebilecekleri için bunları derhal kaldırmalarını öneriyoruz. Bu oyunların Chrome eklenti mağazasında görünmediği dikkat çekicidir. da daha büyük mağazanın uzantıları almak için daha güvenli bir yer olabileceğini düşündürmektedir.

What's Your Reaction?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0