Elon Musk, Neuralink'in 'bu yılın sonunda' insan beynine çip yerleştirmeye başlayabileceğini söyledi

Elon Musk, nöroteknoloji şirketi Neuralink'in "bu yılın sonlarında" insan denemeleri başlatabileceğini söylüyor .

Elon Musk, Neuralink'in 'bu yılın sonunda' insan beynine çip yerleştirmeye başlayabileceğini söyledi

Musk, sadece düşünerek teknolojiyi kontrol edebilecekleri umuduyla insanların beyinlerine yapay zeka çipi yerleştirecek insan denemelerine katılmaya istekli olacağını söyleyen bir Twitter kullanıcısına yanıt olarak haberi paylaştı.

“20 yıl önce bir araba kazası geçirdim ve o zamandan beri omuzlarımdan felç oldum. Twitter kullanıcısı Hamoon Kamai , Pazar günü Musk'a yazdı .

“Neuralink, implant güvenliğini sağlamak için çok çalışıyor ve FDA ile yakın iletişim içinde. İşler iyi giderse, bu yılın sonlarında ilk insan denemelerini yapabiliriz ” dedi Tesla CEO'su Pazartesi günü.

Neuralink'in amacı, felçli hastaların beyin çipini implante ederek cep telefonlarıyla veya bilgisayarlarıyla kolayca etkileşime girmesine yardımcı olmaktır.

Şirket, çipini yaz boyunca hayvanlar üzerinde test etmeye başladı ve deneyi için bir domuz kullandı.

Musk geçtiğimiz günlerde, Neuralink'in beyin çipini bir maymuna yerleştirdiğini ve zihniyle video oyunları oynayabileceğini söylediği ses akışı uygulaması Clubhouse'a geçti .

Milyarder teknoloji girişimcisi, "Kafatasında kablosuz implantı olan bir maymunumuz ve zihnini kullanarak video oyunları oynayabilen küçük tellerimiz var" dedi.

"Anlamaya çalıştığımız şeylerden biri, maymunların birbirleriyle akıl-pong oynamasını sağlayabilir miyiz?" Musk eklendi. Bu oldukça havalı olurdu.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0