Activision, Call of Duty ve Call of Duty: Warzone için 60.000 hesabı daha yasakladı

Activision dedi o başka 60.000 dolandırıcı yasakladı olduğunu Duty Call of geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana 300.000'den fazla permabans için bugüne kadar yasaklı toplam getirerek, Warzone: çok oyunculu ve Call of Duty.

Activision, Call of Duty ve Call of Duty: Warzone için 60.000 hesabı daha yasakladı

Call of Duty ekibinden gelen gönderi, "dolandırıcılara karşı sıfır toleransa" sahip olduğunu ve "modlama veya hackleme için yetkisiz üçüncü taraf yazılımları dağıtan kaynaktaki hile sağlayıcılarını belirleyip ele almaya" çalıştığını söyledi. Call of Duty, 2020 yılının 1 numaralı satıcısı oldu.

Şirket, tüm oyuncuların deneyimini mahvettiği için, lansmanından bu yana dolandırıcılarla mücadele ediyor. Şirket, haftalık arka uç güvenlik güncellemeleri gerçekleştirdiğini, oyun içi raporlama mekanizmalarını iyileştirdiğini ve 180.000'den fazla şüpheli hesabı geçersiz kılan 2 faktörlü kimlik doğrulama eklediğini söyledi.

Ayrıca, çok sayıda yetkisiz üçüncü taraf yazılım sağlayıcısını ortadan kaldırdı, yazılım geliştirme, mühendislik, veri bilimi, hukuk ve izleme alanlarında özel ekipleri ve kaynakları artırdı.

Ekip, dahili hile önleme yazılımını geliştirmeye devam ediyor, yeni tespit teknolojisi ekliyor, izleme ve uygulama için kaynaklar ekliyor ve ilerlemesi hakkında düzenli olarak iletişim kuruyor. Daha fazla önlem geliyor.

"Hile yapanların sürekli olarak güvenlik açıkları aradığını biliyoruz ve hedef botları, duvar korsanları, eğitmenler, istatistik korsanları, doku korsanları, lider panosu korsanları, enjektörler, onaltılık düzenleyiciler ve herhangi bir üçüncü taraf dahil olmak üzere, hileleri belirlemek ve bunlarla mücadele etmek için 7/24 kaynak ayırmaya devam ediyoruz Şirket, oyun verilerini veya belleğini değiştirmek için kullanılan bir yazılım "dedi.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0